KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14598032
nr 1459 8032
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 61/140, "match ball". Bildmått: 39x54cm, yttermått inklusive ram: 62x75cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 4 april 2022
kl 19:58:31
500 kr
600 kr
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis